Hapja e tunelit 5 në nyjen “Shqiponja”, Rama: Ja si do lidhet autostrada me hyrjen drejt qendrës

Shqipëria

Hapja e tunelit 5 në nyjen “Shqiponja”, Rama: Ja si do lidhet autostrada me hyrjen drejt qendrës

Më: 4 shtator 2021 Në ora: 21:28
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka publikuar video në rrjetet sociale nga qarkullimi në nyjën “Shqiponja” pas hapjes së tunelit numër 5.

 Ai shkruan se ky tunel bën lidhjen e drejtpërdrejtë të autostradës me hyrjen për në qendër.

“Nyja “Shqiponja”

Ky është tuneli numër 5 i hapur për qarkullimin e automjeteve në nyjen “Shqiponja” dhe lidhja e drejtëpërdrejtë e autostradës me hyrjen për në qendër”, shkruan Rama.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat