Rama poston pamjet nga kantieri për ndërtimin e Urës Dërmënas: Investim i shumëpritur për Fierin

Shqipëria

Rama poston pamjet nga kantieri për ndërtimin e Urës Dërmënas: Investim i shumëpritur për Fierin

Më: 21 shtator 2021 Në ora: 18:27
Foto

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga kantieri për ndërtimin e Urës Dërmënas, e cila do t’i përshtatet investimit në rrugën Fier-Seman-Bregdet.

Kryeministrin shkruan se ky është një investim i shumëpritur që do të nxisë turizmin e bujqësinë.

“Ky është kantieri për ndërtimin e Urës Dërmënas, e cila do t’i përshtatet investimit në rrugën Fier – Seman – Bregdet. Ky investim i shumëpritur për Fierin, nxit turizmin e bujqësinë dhe afron detin në ekonominë e Fierit”, shkruan Rama.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat