20 të ndaluar në Lezhë/ Policia operacion të gjërë me urdhër të SPAK

Shqipëria

20 të ndaluar në Lezhë/ Policia operacion të gjërë me urdhër të SPAK

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 09:36
Foto Ilustrim

Policia e Shtetit me urdhër të SPAK po zhvillon një operacion antidrogë në Lezhë.

Mësohet se deri tani janë ndaluar 20 persona të akuzuar për vepra të ndryshme penale.

Aksioni i urdhëruar nga SPAK po zhvillohet në Lezhë dhe vjen pas vrasjes së efektivit të policisë, Saimir Hoxha, gjatë aksionit për goditjen e parcelave me kanabis.

Policia e ka nisur aksionin pas mesnatës së kaluar, ku ka goditur një grup kriminal që kultivonte dhe trafikonte hashash.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat