Maxhoranca bojkot ndaj Komisionit Hetimor, Alibeaj: Ja kur do të mbahet mbledhja e radhës

Shqipëria

Maxhoranca bojkot ndaj Komisionit Hetimor, Alibeaj: Ja kur do të mbahet mbledhja e radhës

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 16:18
Enkelekd Alibeaj

Ditën e sotme ishte parashikuar të mbahej mbledhja e komisionit hetimor të 25 prillit, por nuk u zhvillua për shkak se nuk u plotësua kuorumi i nevojshëm.

Kryetari i Komisionit Hetimor për Zgjedhjet, Enkelekd Alibeaj në një deklaratë për mediat nga kryesia e Kuvendit njoftoi se mbledhja e radhës do të mbahet ditën e premte, në ora 10:00.

Edhe pse është një ditë pune, Alibeaj u shpreh se do të kryejnë detyrimin ndaj kushtetutës dhe nevojës së qytetarëve për të bërë transparencë.

“Po përfitoj t’ju njoftoj që mbledhja tjetër do të jetë ditën e premte, ora 10:00. Është ditë punë kur të gjithë ne do të kryejmë detyrimin ndaj Kushtetutës, nevojës së qytetarëve për të bërë transparencë”, njoftoi Alibeaj.

Më herët, Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi deklaroi se PS ka bojkotuar Komisionin Hetimor duke shtuar se kjo është dëshmi e papërgjegjshmërisë së tyre. Mirëpo, përmes një reagimi, Partia Socialiste ka hedhur poshtë pretendimet e opozitës, duke thënë se nuk u paraqitën në mbledhje pasi nuk u njoftuan 24 orë përpara nga kryetari i saj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat