Foltorja e Berishës/ Topalli: Bashës i ka ikur ushtria e tij! Tani është rikthyer baza

Shqipëria

Foltorja e Berishës/ Topalli: Bashës i ka ikur ushtria e tij! Tani është rikthyer baza

Më: 25 tetor 2021 Në ora: 16:01
Jozefina Topalli

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli e ftuar sot në emisionin Top Talk në Top Channel, ka shprehur mbështetje lëvizjen e krijuar nga lideri historik i PD-së, Sali Berisha.

Ajo tha se kryedemokratit, Lulzim Basha i ka ikur ushtria, ndërsa me Berishën është rikthyer baza e PD-së.

“Bashës i ka ikur ushtria e tij nuk guxon për të bërë një deklaratë që e ka përsëritur me veten, ndërkohë në anën tjetër është rikthyer baza. Thonë se kemi qenë në gjumë, do kishim një opozitë farsë. Cila do të ishte e ardhmja e vendit tonë. Nuk do e quaja berishizëm sjelljen e Bashës.

Në kohën e Berishës nuk ka ndodhur që të digjen mandatet”, tha Topalli.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat