Shoferi humbet kontrollin dhe përplas me trafikndarësen, lëndohet pasagjerja, dërgohet me urgjencë në spital

Shqipëria

Shoferi humbet kontrollin dhe përplas me trafikndarësen, lëndohet pasagjerja, dërgohet me urgjencë në spital

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 11:57
Foto ilustrim

Një 22 vjeçar është vënë nën prangat e policisë, pasi duke drejtuar automjetin e tij ka humbur kontrollin dhe është përplasur me bordurën e trafikndarëses.

Si pasojë e aksidentit ka mbetur e dëmtuar pasagjerja që udhëtonte në këtë automjet, e cila ndodhet në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.

“Specialistët e Qarkullimit Rrugor në DVP Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin E. D., 22 vjeç, banues në Tiranë, pasi në orët e para të ditës së sotme, në aksin rrugor Plepa-Shkozet, duke drejtuar mjetin tip “Volkswagen” ka humbur kontrollin dhe është përplasur me bordurën e trafikndarëses.

Si pasojë e përplasjes është dëmtuar pasagjerja në mjet, shtetasja R. M., 23 vjeçe, banuese në Tiranë, e cila ndodhet nën kujdesin e mjekëve, në gjendje të rëndë shëndetësore”, thuhet në njoftimin e policisë.

Materialet kaluan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat