PD kërkon që SPAK të vetojë politikanët, Rama: Duhet të ulemi në tryezë të dëgjojmë propozimet

Shqipëria

PD kërkon që SPAK të vetojë politikanët, Rama: Duhet të ulemi në tryezë të dëgjojmë propozimet

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 20:08
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama deklaroi se është i hapur për të dëgjuar propozimet e PD për vettingun në politikë dhe nëse ka argumenta bindës ta miratojnë atë.

Për mediat ai tha se në 2018 e ka refuzuar sepse propozimi ka qenë jobindës

“S’kam opinion sepse serioziteti mbi parimin që jemi gati të diskutojmë, qëndron nga këtu.

Nuk e themi dot fjalën e fundit në TV. Do ulemi në tryezë, do dëgjojmë, do themi ato që mendojmë do të marrim mendimet e ekspertëve, të fushës dhe do të arrijmë në konkluzione. Në mënyrë sa më civile.

Cilësia e demokracisë, e bashkëjetesës në një vend apo organizatë nuk varet nga sa shpesh biem dakord, por nga mënyra sesi nuk biem dakord,” tha Rama ndër të tjera.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat