Ekzekutuan ish-policin me breshëri plumbash, policia zbulon çfarë lanë pas autorët

Shqipëria

Ekzekutuan ish-policin me breshëri plumbash, policia zbulon çfarë lanë pas autorët

Më: 1 nëntor 2021 Në ora: 10:16
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një makinë e shkrumbuar që dyshohet se i përket autorëve të vrasjes së ish-policit Xhelal Reçi u gjet pak më herët nga policia.

Nga ky automjet u qëllua Reçi mëngjesin e sotëm me armë pranë biznesit të tij në Laç.

Policia gjeti një Toyota të djegur me targa të huaja, e cila u përdor nga autorët dhe më pas iu vu flaka në Milot.

60-vjeçari u qëllua sapo kishte zbritur nga mjeti i tij tip Benz para dyqanit të tij të veshjeve.

Autorët u larguan nga vendngjarja me mjetin në fjalë dhe i vunë flakën pak minuta më vonë në Milot, për të humbur kështu çdo gjurmë të tyre. 

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat