​Peleshi kujton tërmetin që ndodhi dy vite më parë në Shqipëri

Shqipëria

​Peleshi kujton tërmetin që ndodhi dy vite më parë në Shqipëri

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 09:57
Niko Peleshi

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka kujtuar tërmetin që ndodhi dy vite më parë në Shqipëri.

Ai ka thënë se sot përkujtojnë atë ditë dramatike.

“Dy vite, nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit! Sot përkujtojmë këtë ditë dramatike, me mirënjohje të madhe për kontributin e pazëvendësueshëm të Forcave të Armatosura”, ka shkruar Peleshi, derisa ka publikuar edhe një video ku paraqiten pamjet nga gjendja e krijuar nga tërmeti që mori jetën e 51 qytetarëve.

Në këtë tërmet u lënduan mbi tre mijë persona.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat