Inceneratorët/ Reagon PD: Të vetmit që ngritëm zërin dhe do ta hetojë deri në fund aferën

Shqipëria

Inceneratorët/ Reagon PD: Të vetmit që ngritëm zërin dhe do ta hetojë deri në fund aferën

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 16:04
Ina Zhupa

PD ka reaguar përmes zëdhënëses Ina Zhupa lidhur me hetimin e nisur në Komisionin parlamentar për inceneratorët.

Në një postim në facebook, zëdhënësja Zhupa, njëkohësisht deputete e PD, shkruan se partia ku bën pjesë ishte e vetmja që ngriti zërin dhe do ta hetojë deri në fund aferën.

Ndër të tjera Zhupa apelon institucionet publike dhe private të mos pengojnë punën e komisionit hetimor për incineratorët, por të sjellin pa vonesë çdo informacion të kërkuar nga opozita

“Ndërtimi i incineratorëve më Tiranë, Fier dhe Elbasan, ka patur si kundërshtar vetëm 1 ministër të qeverisë së Edi Ramës. Shkëlqim Cani u largua nga detyra e Ministrit të Financave vetëm pse kundërshtoi incineratorët. Çdo ministër tjetër i qeverisë së Edi Ramës, përfshirë 2 nga ministrat e LSI-së tek Mjedisi dhe Drejtësia, kanë punuar, kanë pranuar dhe kanë votuar për ndërtimin e incineratorëve.

Lotët e krokodilit për qëllim të luftës personale politike nuk i beson askush! PD do ta vazhdojë këtë betejë, që e bën e vetme prej më shumë se 4 vjetësh, për t’u treguar shqiptarëve se një qeveri që vjedh votat e tyre, vjedh edhe taksat e tyre. Një qeveri e tillë meriton vetëm të largohet!”- shkruan Zhupa.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat