​Krerët e shtetit përkujtojnë 109-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë në Vlorë

Shqipëria

​Krerët e shtetit përkujtojnë 109-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë në Vlorë

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 11:03
Foto nga vendi i ngjarjes

Në qytetin e Vlorës, pranë monumentit të Pavarësisë u zhvillua sot ceremonia përkujtimore e 109-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë.

Në ceremoninë e ngritjes së flamurit ishin të pranishëm Presidenti Ilir Meta, Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, Kryeministri Edi Rama, prefekti i qarkut të Vlorës, Flamur Mamaj, kryetari i bashkisë së Vlorës, Dritan Leli, drejtues të lartë të pushtetit vendor, qytetarë, etj.

Pas ekzekutimit të Himnit Kombëtar, drejtuesit e lartë të shtetit vendosën kurora me lule në monumentin e Pavarësisë.

Shqipëria feston sot 28 Nëntorin, 109 vjet nga shpallja e Pavarësisë. 28 Nëntori njihet ndryshe edhe si Dita e Flamurit, një ditë e rëndësishme për shqiptarët në trevat shqiptare dhe anembanë botës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat