Shiste kokainë mes Tiranës! Arrestohet 29-vjeçari trafikant, i sekuestrohen 21 mijë euro

Shqipëria

Shiste kokainë mes Tiranës! Arrestohet 29-vjeçari trafikant, i sekuestrohen 21 mijë euro

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 15:01
Foto ilustrim

Policia ka vënë në pranga 3 shtetas në Tiranë për vepra të ndryshme penale.

Në pranga është vënë një 29 vjeçar i cili në banesën e tij gjatë kontrollit të ushtruar iu gjetën një sasi lënde narkotike e dyshuar, kokainë dhe shumë parash deri në 21 mijë Euro, dhe rreth 270 000 lekë shqiptare.

Dyshohet se këto para të sekuestruara nga policia e Shtetit janë para të fituara nga shitja e lëndës narkotike, kokainë.

NJOFTIMI I POLICISË:

Tiranë

Vihen në pranga 3 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr.3, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. H., 29 vjeç, pasi në rrugën “Dritan Hoxha”, gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi lënde e dyshuar narkotike e llojit kokainë, shuma parash rreth 21.000 Euro dhe rreth 273.000 lekë (të dyshuara të përfituara nga shitja e lëndës narkotike) dhe një peshore elektronike.

Po nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr.6, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit F. K., 36 vjeç, pasi në rrugën “Stefan Shundi”, në kundërshtim me aktin normativ, është konstatuar i hapur lokali në pronësi të tij (për të cilin ka marrë masën administrative përkatëse), dhe gjatë kontrollit të ushtruar në lokal, iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një pllakë qeramike dhe një pjatë porcelani, me mbetje pluhuri të dyshuar si lëndë narkotike e llojit kokainë.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 3 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit M. D., 43 vjeç, dhe proceduan penalisht 2 shtetas të mitur të moshës 14 vjeç, pasi me datë 23.11.2021, në rrugën “Myslym Shyri” shtetasit e mitur kanë vjedhur një biçikletë, të cilën më pas ja kanë shitur shtetasit M. D.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat