Zjarri në banesën në Gjirokastër, ndërron jetë 12-vjeçarja

Shqipëria

Zjarri në banesën në Gjirokastër, ndërron jetë 12-vjeçarja

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 21:51
Foto ilustrim

E rëndë është ajo që ka ndodhur në Dervician të Gjirokastrës.

Gazetarja Brikena Metaj, raporton për “BalkanWeb”, se si pasojë e zjarrit që i përfshiu banesën, ka ndërruar jetë një 12-vjeçare. Po ashtu ajo sjell pamjet e brendshme të shtëpisë së shkrumbuar nga flakët.

Në pamjet e publikuara, shihet se si orenditë shtëpiake janë shkrumbuar nga flakët, ndërsa një tym i madh shpërndahet në të gjithë hapësirën e banesës.

Menjëherë sapo kanë mësuar lajmin, zjarrfikëset kanë mbërritur në vendngjarje dhe tashmë kanë izoluar flakët, të cilat rezultuan fatale për të miturën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat