Rrahën dhe torturuan shqiptarin deri në vdekje/ Apeli ‘toleron’ ish gardianët e burgut në Greqi

Shqipëria

Rrahën dhe torturuan shqiptarin deri në vdekje/ Apeli ‘toleron’ ish gardianët e burgut në Greqi

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 14:09
Foto ilustrim

Gjykata e Apelit të Selanikut, ka lehtësuar dënimin e 12 ish-gardianëve të burgut të Nigritës në Greqi, të cilët kanë torturuar deri në vdekje shqiptarin e burgosur, Ilia Kareli në 2014.

Vendimi është marrë mesditën e sotme sipas mediave greke.

Ku gjykata i ka gjetur ata fajtorë për ngjarjen, por të gjithë do të bëjnë nga 3 vite burg.

Gjykata vendosi duke marrë parasysh raportet e administratës së burgut për sjellje të mirë të gardianëve të dënuar, gjë që bëri që ajo të prishte vendimet nga nga 5 deri 7 vite burg për secilin prej tyre pasi u gjetën fajtorë për torturimin deri në vdekje të të burgosurit shqiptar Ilia Kareli.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat