Basha zbulon bisedën me Berishën pasi e përjashtoi nga partia

Shqipëria

Basha zbulon bisedën me Berishën pasi e përjashtoi nga partia

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 20:08
Sali Berisha, Lulzim Basha

Kreu i PD-së Lulzim Basha është shprehur se me ish-kryeministrin Sali Berisha nuk kanë komunikuar që nga 9 shtatori, dita kur e përjashtoi këtë të fundit nga grupi parlamentar i PD-së.

Basha zbuloi se me Berishën ka komunikuar vetëm njëherë me mesazhe.

Kjo ka qenë kur Berisha e ka ngushëlluar Bashën për humbjen e babait.

“Kam pasur komunikim me Berishën për herë të fundit në 9 shtator.

Pas kësaj date kam pasur komunikim por jo me zë vetëm me mesazhe për çështje familjare.  Berisha i detyrohet një ndjesë demokratëve jo mua”, tha Basha.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat