Kreu i PD i përgjigjet Metës: Mashtrime, ai të tregoj kush....

Shqipëria

Kreu i PD i përgjigjet Metës: Mashtrime, ai të tregoj kush....

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 20:16
Lulzim Basha, Ilir Meta

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë ditën e sotme pas deklaratës së Presidentit Ilir Meta se Basha i ka kërkuar anulimin e zgjedhjeve të 25 prillit.

Në ABCNews Basha është shprehur se është në nderin e Ilir Metës të tregoj se kush ia ka kërkuar këtë gjë, teksa i ka konsideruar si mashtrime dhe gënjeshtra fjalët e tij.

Basha ka kërkuar që Meta të tregoi të vërtetë.

“Janë mashtrime dhe gënjeshtra. Kush ia ka kërkuar Metës këtë , është në nderin e tij të tregoi.

Ilir Meta të thotë siç është. Është në nderin e tij të thote kush ja ka kërkuar.”- tha Basha.

Kujtojmë se disa ditë më parë Meta tregoi se Basha i është ulur në gjunjë dhe i është lutur të anulojë protestën masive të lajmëruar nga vetë Basha në 8 Qershor. Ai tha se kjo kërkesë ka ardhur nga kreu i PD, Lulzim Basha, pasi ishte i frikësuar nga pasojat që mund të sillte protesta e 8 qershorit teksa ka kërkuar gjithashtu edhe anulimin e zgjedhjeve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat