Berisha rikthehet në Tropojë pas disa vitesh/ Takon strukturat në Has: Të rithemelojmë PD-në

Shqipëria

Berisha rikthehet në Tropojë pas disa vitesh/ Takon strukturat në Has: Të rithemelojmë PD-në

Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 14:49
Berisha rikthehet në Tropojë pas disa vitesh/ Takon strukturat në Has: Të rithemelojmë PD-në

Sali Berisha kthehet pas 4 viteve, në Tropojë për të ftuar demokratët të bëhen pjesë e kuvendit të 11 dhjetorit.

 

Para se të nisë takimet në Bajram Curri, Berisha ka takuar demokratët e Hasit për të diskutuar me ta rreth të ardhmes së PD.

“E themeluar mbi idealet tuaja të lirisë, mbi idealet e të drejtave njerëzore, interesat kombëtare, PD përfundoi mjerisht për shkak të ish-kreut të saj, në një peng të Edvin Kristaq Ramës. Hasi është dhe mbetet gjithmonë demokrat dhe i pamposhtur, i vendosur të mbrojë vlerat e demokracisë.”

Nga Hasi, Berisha ka deklaruar se në 11 dhjetor do të rithemelohet PD.

“Ju ftoj, ftoj demokratët më 11 dhjetor në kuvendin e rithemelimit të PD të rikthejmë PD në shtëpinë e lirisë, ashtu siç e themeluan në dhjetor të 90.

Hera e fundit që Sali Berisha ka qenë në Tropojë ishte në tetor të vitit 2017, kur në Bajram Curri u vendos monumenti i Azem Hajdarit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat