12-vjeçarja ndërroi jetë nga zjarri në banesë, Bashkia e Dropullit i jep 1 milionë lekë familjes

Shqipëria

12-vjeçarja ndërroi jetë nga zjarri në banesë, Bashkia e Dropullit i jep 1 milionë lekë familjes

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 19:11
Foto ilustrim

Bashkia e Dropullit i ka dhënë familjes Irakli Ndricos 1 milionë lekë, e cila humbi vajzën e saj 12-vjeçare Krisanthinë e cila u asfiksua nga zjarri që përfshiu banesën  e tyre. 

Kristianthi Ndriço, ka humbur jetën për shkak të flakëve që kanë përfshirë banesën ku ajo jetonte së bashku me babanë e saj.

Flakët pëfshinë banesën e tyre mbrëmjen e së dielës, së 28 nëntorit,ku e mitura dhe babai i saj morën djegie të shumta. 

Menjëherë ata janë nisur drejt spitalit në Gjirokastër por e mitura nuk ka mundur tu mbijetojë plagëve të marra.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat