PD e Tropojës mbështet Berishën/ 115 delegatët firmosin për Kuvendin e 11 dhjetorit

Shqipëria

PD e Tropojës mbështet Berishën/ 115 delegatët firmosin për Kuvendin e 11 dhjetorit

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 15:51
Sali Berisha

Partia Demokratike e Tropojës është e gjitha në mbështetje të Sali Berishës. Në mesdië,e përfaqësuesit e kësaj dege kanë deklaruar nga selia e PD se të 115 delegatët do të jenë në Kuvendin e 11 dhjetorit.

Gjithashtu, edhe degët e PD në Has dhe Kukës kanë konfirmuar se shumica e delegatëve mbështesin Sali Berishën.

Përfaqësuesit e këtyre zonave kanë lexuar emrat e të gjithë delegatëve që kanë firmosur për Kuvendin e 11 dhjetorit, duke theksuar se në Kukës, Berishën e mbështesin 81% dhe në Has 86%.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat