Goditje me biçak, dhunë fizike ndaj gruas dhe aksidente/ Çfarë ndodhi orët e fundit në Fier

Shqipëria

Goditje me biçak, dhunë fizike ndaj gruas dhe aksidente/ Çfarë ndodhi orët e fundit në Fier

Më: 22 dhjetor 2021 Në ora: 14:01
Foto ilustrim

Dy persona janë arrestuar nga policia e Fierit dhe dy të tjerë janë proceduar penalisht për vepra të ndryshme penale.

50-vjeçari i identifikuar me inicialet E.H., është vënë në pranga pasi në fshatin Shtyllas, për motive të dobëta ka goditur me mjet prerës (biçak) shtetasin D. M., 31 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Ndërsa një 55-vjeçar i identifikuar me inicialet Gj.M., është arrestuar sepse ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij.
Nga specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor në DVP Fier u proceduan penalisht:

M. L., 62 vjeç, banues në Çermë Shkumbin, pasi duke drejtuar automjetin tip “Volksëagen” në fshatin Çermë Sektor ka aksidentuar një fëmijë të mitur 6 vjeç, i cili ndodhet në spitalin e Lushnjës jashtë rrezikut për jetën.

A. M., 30 vjeç, banues në Patos, pasi në aksin rrugor Fier-Patos, duke drejtuar automjetin tip “Volksëagen” ka aksidentuar shtetasen K. G., 67 vjeçe, banuese në Fier, e cila ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat