Basha largon mbështetësit e Berishës, emrat që propozon për Komisionet Parlamentare

Shqipëria

Basha largon mbështetësit e Berishës, emrat që propozon për Komisionet Parlamentare

Më: 15 janar 2022 Në ora: 17:37
Lulzim Basha

Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD, Lulzim Basha ka propozuar që të largojë mbështetësit e Berishës nga drejtimi i Komisioneve Parlamentare.

Më konkretisht ka propozuar emrin e Grida Dumës si Kryetare e Komisionit të Shëndetësisë, duke zëvendësuar Albana Vokshin.

Flutura Açka është propozuar si kryetare e Komisionit të Arsimit, ndërsa Dhurata Çupi si nënkryetare e Komisionit të Ligjeve, duke zëvendësuar Oerd Bylykbashin.

Tek Sekretariati për Buxhetin është propozuar Xhelal Mziu (sekretar), tek Sekretariati për Procedurat, Votimet dhe Etikën: Bledion Nallbati (anëtar), tek Sekretariati për Statusin e Deputetit: Dashnor Sula (sekretar) dhe tek Sekretariati për Kërkimin Parlamentar, Bibliotekën dhe Botimet: Lindita Metaliaj (anëtar).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat