Erdogan do të mbajë fjalën e tij në Parlamentin shqiptar, zbardhet vendimi i Sali Berishës

Shqipëria

Erdogan do të mbajë fjalën e tij në Parlamentin shqiptar, zbardhet vendimi i Sali Berishës

Më: 17 janar 2022 Në ora: 10:04
Rexhep Tayp Erdogan dhe Sali Berisha

Sot nis sesioni i dytë parlamentar i legjislaturës së dhjetë. Në rendin e ditës, Kuvendi njofton se ka vetëm një pikë, që është miratimi i procesverbalit të mbledhjes së kaluar dhe fjala përshëndetëse e presidentit turk Rexhep Tayp Erdogan.

Sot në Kuvend pritet të kthehet edhe ish-kryeministri Sali Berisha, ashtu siç ka njoftuar ai më herët.

Berisha është shprehur se do të ulet në vendin e tij të deputetit bashkë me deputetët e tjerë që janë pjesë e Komisionit të Rithemelimit të PD.

Në këtë sesion pritet të diskutohen ndryshimet kushtetuese për shtyrjen e mandatit të organeve të Vettingut deri në fund të 2024.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat