Takimi i parë me Erdogan, Rama tregon episodin: Nuk e harroj kurrë! Nuk qeshte

Shqipëria

Takimi i parë me Erdogan, Rama tregon episodin: Nuk e harroj kurrë! Nuk qeshte

Më: 17 janar 2022 Në ora: 12:51
Rexhep Tajip Erdogan dhe Edi Rama

Kryeministri i vendit, Edi Rama, po mban fjalën e tij në Laç ku është është pjesëmarrës edhe Presidenti i Turqisë Erdogan.

Rama ka treguar një episod me presidentin, ku është shprehur se nuk do ta harroi kurrë.

"Kjo është një ditë e veçantë, unë do flas sa më shkurt. Sot të gjithë duan të dëgjojnë mikun e madh të Shqipërisë, kam nderin ta them mikun tim të çmuar Erdogan.Dua të tregoj një episod që nuk kam për ta harruar kurrë,nga takimi i parë me presidentin që asakohe ishte kryeminisër. unë isha i ndrojtur se e njihja nga larg, nga TV, nga tv nuk duket dhe aq i buzëqeshur. Me thënë të drejtën dhe kur u takuam dhe ishim ulur ballë për ballë më shikonte por nuk buzëqeshje dhe unë akoma nuk isha bërë kryeministër.

Më thotë, dëgjo këtu, Shqipëria dhe Kosova janë në zemrën time. Shqiptarët janë në zemrën e popullit turk. Unë tha dëshiroj që ti të jesh vëllai im.Por do të them vëlla kur ti si kryeministër të meritosh respektin e popullit tënd. Pak a shumë të gjthë e dini vazhdimin. Unë jam shumë krenar që mund ta quaj veten mikun e Erdogan", u shpreh Rama në fjalën e tj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat