“Ah ç’më bëre me këtë pyetje”/ Gazetarja shqiptare zë ‘ngushtë’ Erdogan-in

Shqipëria

“Ah ç’më bëre me këtë pyetje”/ Gazetarja shqiptare zë ‘ngushtë’ Erdogan-in

Më: 17 janar 2022 Në ora: 18:50
Rexhep Tajip Erdogan

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan dhe kryeministri Edi Rama zhvilluan një konferencë të përbashkët sot pasi nënshkruan 7 marrëveshjet.

Teksa radhën e kishin të pyesnin gazetarët, njëra prej tyre e pyeti për marrëdhënien me kreun e qeverisë shqiptare

“Ah ç’më bëre me këtë pyetje, në Turqi sidomos në futboll thonë më zure ngushtë, megjithatë nuk më ke zënë ngushtë sepse miqësia dhe rregullat e vëllazërisë janë të ndryshme, brenda ka marrëdhënie dypalëshe që varen nga të drejta e detyrime".

"Por kjo është një marrëdhënie që lidhet sipas rregullave të vëllazërisë. Ne po e bëjmë me vepra historike, çdo gjë bazuar në vëllazëri. Kështu do vazhdojmë ndërtimet e restaurimet e reja, dhe mos kërkoni asgjë poshtë kësaj. Ne jemi vëllezër,” tha Erdogan.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat