I dënuari për vrasje ndërron jetën në burgun e Peqinit

Shqipëria

I dënuari për vrasje ndërron jetën në burgun e Peqinit

Më: 18 janar 2022 Në ora: 07:52
Foto ilustrim

Një i dënuar për vrasje vdes në burgun e Peqinit.

Andrea Berberi, 76-vjeç nga Durrësi humbi jetën pasi ka qenë i infektuar me Covid-19.

Gjendja e tij ka ardhur duke u rënduar dhe nuk mundi të mbijetonte.

76-vjeçari vuante në burgun e Peqinit dënimin e marrë rreth 11 vjet më parë, i akuzuar për vrasjen e Luan Puja, 42 vjeç në atë kohë, baba i dy fëmijëve.

Puja mbeti i vdekur në vend, pasi u qëllua nga Andrea Berberi, në zonën e Spitallës, pranë varrezave të reja të qytetit.

Krimi ndodhi më 22 nëntor të vitit 2011

Andrea u dënua me 25 vjet nën akuzën e vrasjes dhe armëmbajtjes pa leje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat