Zgjedhjet e pjesshme lokale/ Përfundon takimi Balla-Meta, në Presidencë

Shqipëria

Zgjedhjet e pjesshme lokale/ Përfundon takimi Balla-Meta, në Presidencë

Më: 19 janar 2022 Në ora: 13:07
Taulant Balla

Ashtu siç ishte njoftuar, ka mbërritur në Presidencë, kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla. Ai është ftuar nga Presidenti Ilir Meta, në kuadër të konsultimeve për caktimin e datës së zgjedhjeve të pjesshme lokale.

Takimi i tyre nisi në 12: 30 për tu mbyllur vetëm 20 minuta më pas.

Më herët, Meta bëri të ditur nisjen e procedurave duke i dërguar një letër KQZ-së, ku i kërkoi informacion zyrtar për vakancat në pushtetin vendor.

Zgjedhjet pritet të prekin 6 bashki, ku kryetarët kanë humbur mandatin për shkaqe të ndryshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat