U pyet për “21 janarin”/ Meta: Jemi për artin dhe kulturën, kur të heq kostumin e Presidentit.

Shqipëria

U pyet për “21 janarin”/ Meta: Jemi për artin dhe kulturën, kur të heq kostumin e Presidentit.

Më: 21 janar 2022 Në ora: 12:52
Ilir Meta

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka qenë ditën e sotme në Korçë teksa kur është pyetur për 21 Janarin, ka zgjedhur të shmanget dhe të mos përgjigjet.

Presidenti është shprehur se ishte për në Korçë për për të dhënë një mesazh për artin dhe kulturën.

Ndër të tjera ka konfirmuar se pasi të heq kostumin e Presidentit do tu rikthehet betejave politike në krye të LSI.

21 janarin? “Jemi në një ditë të tillë jemi për të dhënë mesazh për artin dhe kulturën”, tha Ilir Meta fillimisht.
 

Koalicion LSI- Sali Berisha? Nuk jemi këtu për aktorët politikë por për të theksuar rëndësinë e rivendosjes dhe integritetit të votës së lirë në themel të institucioneve tonaa, sepse është tronditur mjaft rëndë. Ky është ndër qëllimet e dekretit të 6 marsit., gjithë forcat të paraqesin kandidatë sa më të mirë në mënyrë që qytetarët të zgjedhin besojnë dhe uroj që qytetarët të tregojnë respekt për votën e tyre dhe duke marrë pjesë në zgjedhje të kërkojnë edhe llogari.

Nuk kam interes çdo të thotë Gjyakta kushtetuese për Kuventin për të dhënë intervistë tek cim peka, do të vazhdoj deri më 24 korrik dhe mezi po pres të shpëtoj nga shjpqëruesit dhe makinat që më shoqërtojnë. Mesi po më pret populli i 2 marsit ti bashkohem. Unë do të kthehem tek populli i 2 marsit i ka të gjitha majtas dhe djathtas.

Edi Rama nuk ka filluar, ka qenë ndeshje e shitur ndeshje e shitur pa filluar. Unë smarr pjesë në zgjedhjet e 25 prillit apo të 6 marsit. Aman në zgjedhjet e para pasi të heq kostumin e presidentit do të dal në krah të popullit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat