Berisha: Kandidatët do i përcaktojnë qytetarët, ‘primaret’ janë praktikë e mirëfilltë e lirisë në SHBA

Shqipëria

Berisha: Kandidatët do i përcaktojnë qytetarët, ‘primaret’ janë praktikë e mirëfilltë e lirisë në SHBA

Më: 22 janar 2022 Në ora: 12:48
Sali Berisha

Në fjalën e tij para mbështetësve në Mirditë, ish kryeministri Sali Berisha konfirmoi edhe një herë se do të marrë pjesë në zgjedhjet e pjesshme vendore në të 6 bashkitë e vendit.

Berisha tha se kandidatët do të përcaktohen nga qytetarët dhe jo më nga ai po kryesia e partisë.

“Kemi vendour të marrim pjesë në zgjedhje për 6 bashkitë. Do caktojë vota e lirë kandidatët jo më Sali Berisha, do i caktojë qytetari. Do bëhen zgjedhje në struktura, do jeni ju që do i caktoni.

Këtu dëgjon diskutime të njëjta edhe më të shquara se ato që i dëgjon në grupet e PD, e them këtë se ky është niveli politik sot, dhe ata që sot tregojnë lëkundjen me të vogël të besimit, nuk meritojnë t’u drejtojnë ju.

Primaret janë praktikë e mirëfilltë e lirisë në SHBA. Vota e qytetarëve përcakton kandidatin dhe jo ai që do kryesia. I ftoj të marrin pjesë sa më parë, ti kthejnë shpinën lul Kimikut, i ftoj deputetët te ju ju i keni votuar. Jo Lul Kimiku.” u shpreh Berisha.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat