Rama: Vijon pastrimi dhe shpërndarja e kripës në rrugët e mbuluara me dëborë

Shqipëria

Rama: Vijon pastrimi dhe shpërndarja e kripës në rrugët e mbuluara me dëborë

Më: 22 janar 2022 Në ora: 15:15
Shqipëri

Në Shqipëri ka pasur reshje të dendura të borës, duke bërë kështu që të mbulohen edhe rrugët.

Por, në lidhje me këtë situatë, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se po bëhet pastrimi i tyre.

“Puna vijon papushim me të gjitha kapacitetet për pastrimin dhe shpërndarjen e kripës në rrugët e zonave të mbuluara me dëborë”, ka shkruar Rama në Facebook.

Tutje, përmes këtij postimi, ai u uroi qytetarëve një fundjavë të qetë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat