Ilir Meta: Lulzim Basha dhe Edi Rama përgjegjës për '21 janarin'

Shqipëria

Ilir Meta: Lulzim Basha dhe Edi Rama përgjegjës për '21 janarin'

Më: 26 janar 2022 Në ora: 22:08
Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta tha se përgjegjësi për 21 janarin kanë Lulzim Basha dhe Edi Rama.

Lulzim Basha ka qenë ministër i Brendshëm kur u zhvillua protesta e dhunshme e opozitës përpara Kryeministrisë.

Kreu i shtetit deklaroi tha se është informuar paraprakisht që në protestën e paralajmëruar të 21 janarit do të kryheshin vrasje.

“Në mëngjes më bie zilja te shtëpia ku rrija në Bllok. Vjen lajmi nga miqtë e mi të vjetër, nga jashtë. Më thotë vlerësoje këtë situatë se planifikohet se do të bëhen vrasje”, u shpreh Meta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat