Rama debaton ashpër me gazetarin: Tani anti-amerikani dola unë!

Shqipëria

Rama debaton ashpër me gazetarin: Tani anti-amerikani dola unë!

Më: 27 janar 2022 Në ora: 23:28
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka debatuar me gazetarin Robert Rakipllari.

Debati filloi kur ai e pyeti përse nuk e njeh Bashën si kryetar të PD-së, ndërkohë që e ka njohur Uashingtoni dhe gjykata. 

Rama tha se nuk mund të pranojë që në 1 mijë e disa karrige mund të ulen 5 mijë veta.

Pjesë nga debati në Open

Rakipllari: SHBA-të e kanë bërë disa herë të qartë, edhe Escobari që njohin një kryetar opozite që është Lulzim Basha, ju thoni nuk e njihni.

Rakipllari: Gjykata e njeh, SHBA e njeh, ju e njihni?

Rama: Tani dola edhe unë anti-amerikan. Çfarë amerikani mund të jem unë po pranova që në 1 mijë e ca karrige ulen 5 mijë veta.

Rakipllari: Edhe foltorja këtë thotë.

Rama: Foltorja ka punën e vet, unë kam punën time. Edhe Loro Boriçi u tha kinezëve “shiu ka punën e vet, unë kam punën time”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat