I dënuar me 24 vjet burg në Itali për trafik droge e organizatë kriminale arrestohet 48-vjeçari

Shqipëria

I dënuar me 24 vjet burg në Itali për trafik droge e organizatë kriminale arrestohet 48-vjeçari

Më: 28 janar 2022 Në ora: 14:30
Foto ilustrim

Vijon puna për kapjen e personave në kërkim kombëtar dhe ndërkombëtar.

Një 48-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia është arrestuar nga policia e Durrësit me qëllim ekstradimi.

Saimir Gjepali, banues në Shijak, ishte dënuar nga Gjykata e Milanos, Itali, me vendimin e datës 24.02.2011, me 24 vjet e 2 muaj burg për veprat penale "Pjesëmarrja në organizatë kriminale" dhe "Trafikimi i lëndëve narkotike".

Në bashkëpunim me autoritetet ligjzbatuese italiane vijon puna për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat