Vranësira dhe reshje shiu, parashikimi i motit për sot

Shqipëria

Vranësira dhe reshje shiu, parashikimi i motit për sot

Më: 1 mars 2022 Në ora: 08:18
Ilustrim

Gjatë ditës së sotme, do të ketë vranësira dhe reshje shiu në të gjithë territorin e Shqipërisë, ndërsa në zonat malore nuk do të mungojnë reshjet e dëborës.

Sipas Meteoalb, moti do të jetë i paqëndrueshëm ndërsa temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku variojnë: në zonat malore, nga -1°C në 7°C, në zonat e ulëta nga 3°C në 8°C dhe në zonat bregdetare nga 5°C në 8°C.

Era do të fryjë në drejtim lindor-verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3-4 ballë.

Edhe në Kosovë do të ketë vranësira që do të shoqëorohen me reshje shiu apo dëbore.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat