Stuhia e borës rrëzoi 15 shtylla, vijon përpjekja për të rikthyer energjinë në juglindje

Shqipëria

Stuhia e borës rrëzoi 15 shtylla, vijon përpjekja për të rikthyer energjinë në juglindje

Më: 1 mars 2022 Në ora: 10:15
Ilustrim

Dhjetra fshatra në rrethin e Devollit vijojnë të jenë në errësirë totale.

Janë 43 fshatra në Devoll pa drita përfshirë edhe qytetin e Bilishtit.

Përgjatë aksit nacional Korçë-Bilisht janë rrëzuar 15 shtylla, të cilat kanë krijuar probleme për furnizimin me energji elektrike.

Grupet e punës të OSHEE-së dhe OST-së nga Tirana, Elbasani dhe Korça vijojnë punën prej 3 ditësh dhe janë në terren për të ngritur shtyllat dhe rregulluar defektet por nuk favorizohen nga kushtet atmosferike.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat