Reshje shiu e dëbore, parashikimi i motit për ditën e premte

Shqipëria

Reshje shiu e dëbore, parashikimi i motit për ditën e premte

Më: 4 mars 2022 Në ora: 07:23
Foto ilustrim

Vendi ditën e premte do të ndikohet nga masat ajrore të paqendrueshme. Moti do të nisë me kthjellime e vranësira të cilat do të dendësohen në orët e pasdites e të mbrëmjes. Reshjet e shiut do të nisin në intensitet të ulët dhe në orët e mbrëmjes me intensitet mesatar në jug të vendit. Reshjet e borës do të përfshijnë zonat malore.

Era do të fryjë nga juglindja dhe verilindja e lehtë e lokalisht mesatare në bregdet.

Valëzimi në dete i forcës 2 dhe 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Në zonat malore -4 deri 5°C në zonat e ulëta 1 deri 14°C në zonat bregdetare 2 deri 15°C

Ju urojmë një ditë të mbarë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat