Sekuestrohen mbi 53 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar, arrestohet i riu shqiptar

Shqipëria

Sekuestrohen mbi 53 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar, arrestohet i riu shqiptar

Më: 17 prill 2022 Në ora: 12:45
Foto ilustrim

Sekuestrohen mbi 53 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar, ndërsa në pranga ka rënë një i ri shqiptar.

Operacioni u ndërmor sot nga policia greke ne zonen e Kozanit. 

Mësohet se brenda një mjeti janë gjetur dhe sekuestruar 3 çanta që përmbanin 50 pako me 53 kg 20 gram marijuane.

Po ashtu mësohet se janë sekuestrohen edhe 80 euro dhe 1 celulare e 1 karte SIM që i përkiste 26-vjeçarit shqiptar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat