Për herë të parë një degë e PD në qarkun e Elbasanit do drejtohet nga një grua

Shqipëria

Për herë të parë një degë e PD në qarkun e Elbasanit do drejtohet nga një grua

Më: 17 prill 2022 Në ora: 22:41
Për herë të parë një degë e PD në qarkun e Elbasanit do drejtohet nga një grua

Edhe në Cërrik demokratet këtë të dielë i jane drejtuar kutive te votimeve.

1001 anëtare të PD kane votuar per dy kandidatë për kreun, pikerisht Nadire Paja dhe Myrteza Lici.

Në perfundim ka rezultuar fitues Nadire Paja me 232 vota ndërsa Myrteza Lici mori 60 vota.

Nadire Paja është e para grua në qarkun Elbasanit që fiton si drejtuese deges së Partisë Demokratike, dega e Cerrikut.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat