Akuzohet për trafik droge, Gjykata e Posaçme dënon me 12 vite burg Sokol Bodën

Shqipëria

Akuzohet për trafik droge, Gjykata e Posaçme dënon me 12 vite burg Sokol Bodën

Më: 22 prill 2022 Në ora: 11:22
Akuzohet për trafik droge, Gjykata e Posaçme dënon me 12 vite burg Sokol Bodën

Ish- drejtori i Postës për qytetin Dhërmi, Sokol Bode është dënuar ditën e sotme nga Gjykata e Apelit me 12 vite burg.

Gazetarja Anila Hoxha tregon për Top Channel se se vendimi u mor në mungesë të tij, ndërsa Bode akuzohet për trafik droge.

Prej kohësh Bode ka qenë në vëmendje pasi janë publikuar fotot ku ai shfaqet me vëllezërit Habilaj, dy prej të cilëve janë arrestuar nga drejtësia italiane pak kohë më parë për trafik drogë.

Sokol Bode u transferua nga drejtor i postës në Dhermi në prill të 2017 , në Shkodër ku iu dha posti si Shef i Seksionit për Hetimin e Krimeve.

Me 7 prill të 2017 ai ka marrë masë disiplinore nga Drejtoria e Standardeve Profesionale dhe ka qenë në hetim edhe nga SHÇBA, pasi në njësinë administrative ‘Guri i Zi’ në Shkodër u zbulua një mini sere ku u gjetën 87 kubikë kanabis. Përveç këtij për këtë rast kanë qenë në hetim edhe 4 punonjës të tjerë policie.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat