Berisha zbulon emrin e kandidatit për President nga zarfet e PS

Shqipëria

Berisha zbulon emrin e kandidatit për President nga zarfet e PS

Më: 22 prill 2022 Në ora: 12:25
Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dalë ditën e sotme në një komunikim me mediat për çështjet më të rëndësishme në vend.

Ai ka komentuar dhe procedurat e përzgjedhjes së Presidentit, teksa e ka konsideruar mafioz atë të Partisë Socialiste. Ndërkohë ai ka zbuluar dhe një emër që sipas tij do dalë nga zarfet e PS.

“Javën e kaluar folën me fakte e argumente se Kongresi i PS ishte më i ngjashëm se me çdo tjetër me një kongres të Cosa Nostras, procesi i zgjedhjes së presidentit është shndërruar gjatë javës në një proces tipik të Cosa Nostras.

Edi Rama për të zgjedhur Presidentin e Republikës ka zgjedhur procedurat më mafioze të emrave në zarfe sekretë. E dini emrin më të përfolur nga zarfet? 2/3 e sekreteve i kanë shkuar Vali Bizhgës” tha Berisha .

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat