Kuvendi i PD, Vangjeli: Ishte “Deja Vu” e 11 dhjetorit, një supë e ngrohtë me garuzhden me benzinë të Berishës

Shqipëria

Kuvendi i PD, Vangjeli: Ishte “Deja Vu” e 11 dhjetorit, një supë e ngrohtë me garuzhden me benzinë të Berishës

Më: 2 maj 2022 Në ora: 21:36
Lorenc Vangjeli

Kuvendi i PD në 30 prill, ishte tema e bisedës mbrëmjen e së hënës në “Log.” në Abc të gazetarit Endri Xhafo.

Të ftuar për këtë temë ishin anëtari i sapozgjedhur i Këshillit Kombëtar në PD, Aleksandër Biberaj, analistët Neritan Alibali dhe Lorenc Vangjeli si dhe gazetari Agim Baçi, i cili para 20 Prillit ka qenë anëtar i këshillit Kombëtar të PD.

Lidhur me këtë temë Vangjeli tha se Kuvendi i 30 Prillit ishte një “Deja Vu” i Kuvendit të 11 prillit. Sipas tij në këtë Kuvend kishte ndryshuar vetëm gardëroba e të pranishmëve, pasi në thelb të gjitha diskutimet ishin një.

“Ishte një “Deja Vu” e asaj që ndodhi në Dhjetorin e vitit të kaluar, përveç garderobës së të pranishmëve në përmbajtje nuk pati asgjë. Kuvendi u drejtua dy herë rresht nga Belind Këlliçi, që është ylli në ngjitje në PD. Ishte një supë e ngrohur sërish, por me një garuzhde me benzinë që është Sali Berisha”, tha Vangjeli.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat