GJKKO konfiskon pronat e deputetit të PD-së

Shqipëria

GJKKO konfiskon pronat e deputetit të PD-së

Më: 3 maj 2022 Në ora: 15:51
Kasëm Mahmutaj!

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka sekuestruar ditën e sotme pronat e deputetit të Partisë Demokratike Kasëm Mahmutaj.

Ky vendim erdhi pasi GJKKO pasi konsideroi se ato ishin të pajustifikuara pas një hetimi pasuror të SPAK ndaj vëllait të tij Gazmend Mahmutaj.

I cili ishte i dënuar për shfrytëzim prostitucioni në vitin 1993.

Spak arriti në përfundmin se pasuritë e vendosura nga tre vëllezërit, Gazmend, Kasëm dhe Behar Mahmutaj nuk justifikoheshin dhe kishin prejardhjen nga krimi.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat