Kush janë 36 deputetët që “bojkotuan” mbledhjen e Rithemelimit

Shqipëria

Kush janë 36 deputetët që “bojkotuan” mbledhjen e Rithemelimit

Më: 6 maj 2022 Në ora: 19:27
Ilustrim

Rithemelimi” ka mbledhur ditën e sotme, në orën 18:00 Këshillin Kombëtar të Partisë Demokratike.

Këshilli i zgjedhur në Kuvendin e 30 prillit i thirrur nga ish kryeministri Sali Berisha, ka miratuar projekt rezolutën e Komisionit të Rithemelimit për zgjedhjen e presidentit të ri. Por 36 deputetë të Grupit Parlamentar kanë zgjedhur mos marrin pjesë në mbledhje.

Abc ka  siguruar listën e plotë të deputetëve të cilët nuk kanë marrë pjesë në mbledhje:

Agron Gjekmarkaj

Alfred Rushaj

Andia Ulliri

Arbi Agalliu

Bledjon Nallbati

Dashnor Sula

Dhurata Çupi

Emilja Koliqi

Enkelejd Alibeaj

Eralda Bano (Tase)

Fatjon Veizaj

Ferdinant Xhaferraj

Flamur Hoxha

Flutura Açka

Gazment Bardhi

GRETA BARDELI

Helidon Bushati

Ilda Dhori

Jorida Tabaku

Kastriot Piroli

Xhelal Mziu

Kreshnik Çollaku

Lefter Gështenja

Lindita Metaliaj

Lulzim Basha

Merita Bakiu

Orjola Pampuri

Ramadan Likaj

Saimir Korreshi

Seladin Jakupllari

Zef Hila

Zheni Gjergji

Ervin Salianji

Grida Duma

Tomor Alizoti

Ina Zhupa

Anëtarët e PD ditën e sotme do të votojnë për kreun e ri të Këshillit Kombëtar të PD. Dy emrat e propozuar janë Eleina Qirici dhe Edi Paloka.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat