Meta jep premtimin dhe paralajmëron shqiptarët: Më 25 korrik fillon ekzekutimi i…

Shqipëria

Meta jep premtimin dhe paralajmëron shqiptarët: Më 25 korrik fillon ekzekutimi i…

Më: 11 maj 2022 Në ora: 00:48
Presidenti Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta ka bërë një premtim për shqiptarët, ndërsa i ka paralajmëruar se pas 25 korrikut do të nisë ‘ekzekutimi’ i frikës.

Në një intervistë për Top Story Meta tha se pas kësaj date, kur edhe i mbaron mandati i presidentit, do të nisë një lufte e pakompromis kundër mafies lokale.

“Jap një premtim solemn para të gjithë shqiptarëve, si ish-student i dhjetorit ’90, për te gjithë ata qe donin te asgjësonin pluralizmin, se më 25 korrik fillon ekzekutimi i frikës dhe nis rikthimi i transparencës dhe llogaridhënies ne çdo nivel. Nis një lufte e pakompromis kundër mafies lokale, rajonale dhe nderkombetare”, tha ai.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat