Thirrjet e Ramës ndaj SPAK/ Berisha: Kërkon të heqë vëmendjen nga rritja e çmimeve

Shqipëria

Thirrjet e Ramës ndaj SPAK/ Berisha: Kërkon të heqë vëmendjen nga rritja e çmimeve

Më: 11 maj 2022 Në ora: 12:56
Thirrjet e Ramës ndaj SPAK/ Berisha: Kërkon të heqë vëmendjen nga rritja e çmimeve

Sali Berisha ka komentuar thirrjet e kryeministrit Rama ndaj SPAK për hetimin e tij.

Gjatë një konference për mediat, Berisha tha se Rama po  përdor këto thirrje për heqjen e vëmendjes së qytetarëve nga rritja e çmimeve.

Rama këron të heqë vëmendjen nga rritja e çmimeve. Qytetarët po përballen me vështirësi të mëdha ekonomike nga kjo qeveri që vetëm vjedh. Nga viti 2014 çmimet janë rritur 100%. “- tha Berisha.

Berisha u shpreh gjithashtu se Rama është në panik prandaj po merret me organet e drejtësisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat