Berisha me demokratët në Lezhë: E ardhmja jonë është vetëm BE

Shqipëria

Berisha me demokratët në Lezhë: E ardhmja jonë është vetëm BE

Më: 15 maj 2022 Në ora: 18:39
Sali Berisha

Ish-kryeministri, Sali Berisha po zhvillon takimin në qytetin e Lezhës.

Berisha tha e ardhmja e Shqipërisë është vetëm drejt Bashkimit Europian, dhe se askush nuk mund të ndryshojë drejtimin.

Ftojmë çdo shqiptar për t’iu bashkuar lëvizjes tonë. U themeluam si parti se ishim lëvizje, përndryshe mbeteshim rrugëve. Ne sot arritëm të rithemelojmë partinë tonë sepse e nisëm si lëvizje e fuqishme dhe e pandalshme dhe realizuam qëllimin tonë të parë. Tani si PD ne duhet të jemi bërthama e kësaj lëvizje dhe ftojë çdo shqiptar të bashkohet.

Ju them se vend me potenciale si ky vend nuk ka. Dhe nëse ne i vëmë vetes qëllim para së gjithash të nxjerrim shqiptarët nga varfëria. Nuk e meritojnë varfërimin shqiptarët. Ai del dhe thotë sot në Bruksel, se nëse nuk na e jepni ne ndryshojmë drejtim. Drejtimin mos lejo ta lëvizësh as edhe një milimetër, drejtimi jonë është vetëm Bashkimi Europian. Paraardhësit tuaj kanë luajtur me dinjitetin e tij, por t’i kurrë nuk do të na mund të na spostosh as drejt Beogradit as drejt Stambollit”, tha Berisha.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat