Berisha në Shkodër: U paraqitët si diamant më 6 mars, demokratët sot janë misionarë

Shqipëria

Berisha në Shkodër: U paraqitët si diamant më 6 mars, demokratët sot janë misionarë

Më: 15 maj 2022 Në ora: 19:31
Sali Berisha

Pas Lezhës, ish-kryeministri Sali Berisha ka udhëtuar drejt Shkodrës. Berisha po zhvillon takime me demokratët në kuadër të fushatës elektorale për zgjedhjen e kreut të ri të PD-së, zgjedhje të cilat do të mbahen të dielën e ardhme më 22 maj.

Përballë Berishës, garon Ibsen Eelzi. Shkodra ishte e vetmja bashki e fituar nga demokratët në zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit. Berisha e cilësoi Shkodrën si një diamant.

Berisha: Shkodra më 6 mars u paraqit si diamanti i kësaj përpjekjeje të madhe të demokratëve, të cilët nuk u pajtuan me një Shqipëri pa opozitë, nuk u pajtuan me përpjekjet e autokracisë shqiptare për të shndërruar PD në një kallp opozitë. Qëndruan në lartësinë e idealeve të tyre, lartësinë e interesit kombëtar të shqiptarëve, sepse për një komb që ka vuajtur nga tiranira për të egrat vetëkuptohet që demokracia dhe sistemi demokratik janë më të çmuarit

Berisha: Një qeveri e cila disponon mjete të jashtëzakonshme të paligjshme. Në dhunim të standardeve demokratike ka vendosur të çimentojë pushtetin e saj. Vota juaj e 6 marsit ishte një votë shpëtimtare për PD. Lëvizja jonë është e pandalshme. Demokratët sot janë misionarë. Vetëm si idealistë ne arritëm deri këtu se përndryshe do kishim mbetur rrugës.

Berisha u shpreh se vetëm si idealistë do ecin drejt të qëllimeve. Sipas tij, kjo lëvizje është lëvizje e misionarëve të cilët e shohin se shoqëria shqiptare janë në një udhëkryq të pamerituar dhe të rrezikshëm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat