Shpërthim me tritol në ambientet e një lokali në Vlorë, biznesi shkrumbohet plotësisht

Shqipëria

Shpërthim me tritol në ambientet e një lokali në Vlorë, biznesi shkrumbohet plotësisht

Më: 19 maj 2022 Në ora: 07:50
Foto ilustrim

Një shpërthim i fuqishëm me tritol ka ndodhur gjatë natës së djeshme në ambientet e një lokali në Radhimë të Vlorës.

Korrespondenti i Panorama.al bën me dije se shpërthimi ka ndodhur në lokalin e quajtuar “Odeon 2”, duke shkaktuar dhe djegien totale të tij.

Si pasojë e shpërthimit nuk ka pasur persona të lënduar, por vetëm  dëme materiale.

Vlorë/Informacion paraprak

Më datë 19.05.2022, rreth orës 02:30, në fshatin Radhimë,Vlorë, në lokalin e shtetasit Gj. N., të marrë me qira nga shtetasi S. Sh., ka shpërthyer një sasi lënde, e dyshuare eksplozive, ku si pasojë ka vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat