Fieri voton për kreun e ri të Partisë Demokratike, votohet në 6 qendra

Shqipëria

Fieri voton për kreun e ri të Partisë Demokratike, votohet në 6 qendra

Më: 22 maj 2022 Në ora: 09:47
Zgjedhje në Fier

Ka nisur procesi i votimit për zgjedhjen e kreut të Partisë Demokratike edhe në Fier.

Në qytetin e Fierit po votohet në 6 qendra votimi. Në Patos do të votohet në 1 qendër votimi me afërsisht 1400 anëtarë. Në Mallakastër janë 950 anëtarë, ku pritet të votojnë 500 antarë në qendrën e votimit tek teatri i qytetit.

Në Roskovec do të votohet në 2 qendra votimi me afërsisht 650 anëtarë, ku pritet të votojnë 500.

Sali Berisha dhe Ibsen Elezi janë dy kandidatët për kryetar të Partisë Demokratike, në zgjedhjet që do të zhvillohen sot nga Komisioni i Rithemelimit. Procesi i votimit ka nisur në orën 08:00, do të mbyllet në orën 18:00 dhe do të zhvillohet në 108 qendra qendra votimi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat