Zgjedhjet për kreun e PD-së, nis procesi i votimit në Lezhë

Shqipëria

Zgjedhjet për kreun e PD-së, nis procesi i votimit në Lezhë

Më: 22 maj 2022 Në ora: 09:48
Zgjedhjet në Lezhë

Nis zyrtarisht procesi i votimit për zgjedhjen e kryetarit të ri të Partisë Demokratike dhe në Lezhë.

Procesi i votimit ka nisur në tre bashkitë e qarkut të Lezhës, të cilët do të votojnë mes dy kandidatëve, ish-kryeministrit Sali Berisha dhe Ibsen Elezit.

Gjithsej, në Lezhë do të votojnë 3870 anëtar, në Mirditë 1200 anëtar, ndërsa në Kurbin 1700 anëtar.

Zgjedhjet po zhvillohen në 108 qendra qendra votimi, ku i pari në fletën e votimit është vendosur ish-kryeministri Sali Berisha kurse i dyti i Ibsen Elezi.

Zgjedhjet për Kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë do të zhvillohen përmes parimit një anëtar një votë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat