Zgjedhjet për kreun e PD, Berisha: Proces historik, paralel me procesin mafioz për presidentin e ri! Nuk ka vendim që ndal…

Shqipëria

Zgjedhjet për kreun e PD, Berisha: Proces historik, paralel me procesin mafioz për presidentin e ri! Nuk ka vendim që ndal…

Më: 22 maj 2022 Në ora: 11:09
Sali Berisha

Sot po mbahen zgjedhet për kryetar të Partisë Dekomratike.

Berisha: Përshëndes demokratët, komisionerët e 108 qendrat e votimit në mbartë Shqipërinë dhe ju uroj të marrin pjesë të gjithë në këtë proces historik, jo vetëm për PD.

Të votojnë sipas vullneti të lirë dhe kandidatit që duhet. Proces historik jo vetëm për PD po për mbarë Shqipërinë, sepse finalizon triumfin e kësaj partie. Zhvillohet paralel nga një proces mafioz antikushtetues, ai i zgjedhjes së presidentit të republikës, bazohet mbi grabitjen e votës së lirë së shqiptarëve.

Sot në këtë proces mbarëshqiptar shohim dritën e shpresës. Nuk ka vendim që mund të ndalë këtë mision historik të demokratëve shqiptarë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat